Reklama

Notowania akcji spółki ATM Grupa z 15 marca 2021 roku

W poniedziałek, 15 marca ATM Grupa (ATG) rozpoczęła notowania od poziomu 3,94 zł, czyli o 1,75 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 4,01 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 4,04 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.13 by na zamknięciu spaść do poziomu 3,96 zł.

Liczba transakcji dla spółki ATM Grupa wyniosła 10, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 628 sztuk. Obroty wyniosły 24,3 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,25 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 10,00 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 13,3 proc.

W poniedziałek ATM Grupa zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 59 528 punktów, a wartość spółki spadła o 1,25 proc. Spółki medialne do których należy także ATM Grupa pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-MEDIA wzrosła o 1,22 proc. do poziomu 6 351 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży medialnej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor medialny zachowywał się dużo lepiej niż ATM Grupa, gdyż wartość indeksu WIG-MEDIA wzrosła o 1,22 proc., a wartość spółki spadła o 1,25 proc.

ATM to największy niezależny producent telewizyjno-filmowy w Polsce. Grupa jest również współudziałowcem dwóch innych spółek – Aidem Media, której podstawową działalnością jest produkcja gier na urządzenia mobilne, oraz FM PRO, która zajmuje się całościową organizacją różnego rodzaju eventów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »