Reklama

Notowania akcji spółki Bank BNP Paribas z 20 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 20 sierpnia Bank BNP Paribas (BNP) rozpoczął notowania od poziomu 46,2 zł, czyli o 1,28 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 46,8 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 46,8 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.10, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Bank BNP Paribas wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 653 sztuk. Obroty wyniosły 30,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,27 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,49 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 29,31 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 31,18 proc.

W czwartek Bank BNP Paribas zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,8 proc. do poziomu 51 843 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży bankowej do których należy także Bank BNP Paribas ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 1,53 proc. do poziomu 3 932 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża bankowa zachowywała się dużo gorzej niż Bank BNP Paribas, gdyż wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 1,53 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

BNP Paribas to uniwersalny bank oferujący kompleksową gamę produktów zarówno klientom indywidualnym, jak i instytucjonalnym. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Segment bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci mogą również korzystać z usług doradztwa inwestycyjnego. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »