Reklama

Notowania akcji spółki Bank Handlowy z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego Bank Handlowy (BHW) rozpoczął notowania od poziomu 64,2 zł, czyli o 0,31 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 64,0 zł. O godzinie 9.34 kurs akcji spadł do poziomu 64 zł, a następnie o 16.48 wzrósł do wartości 67,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 67,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Bank Handlowy wyniosła 108, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 102 439 sztuk. Obroty wyniosły 6,45 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 13,07 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 79,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 73,97 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 79,28 proc.

W środę Bank Handlowy zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 5,47 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Bank Handlowy pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,70 proc. do poziomu 9 383 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Bank Handlowy stanowi integralną część grupy Citi - wiodącej globalnej instytucji finansowej. Obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych (pierwsze miejsce w Polsce) i instytucjonalnych, zapewniając im kompleksową ofertę produktową. W ofercie banku znajdują się również usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez Dom Maklerski Banku Handlowego SA oraz produkty Handlowy Leasing sp. z o.o. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »