Reklama

Notowania akcji spółki Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. z 13 maja 2022 roku

W piątek, 13 maja Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. (BML) rozpoczął notowania od poziomu 3,133 zł, czyli o 1,06 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,1 zł. O godzinie 10.13 kurs akcji wzrósł do poziomu 3,193 zł, a następnie, o 15.03, spadł do wartości 3,121 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 3,167 zł.

Liczba transakcji dla spółki Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. wyniosła 50, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 50 776 sztuk. Obroty wyniosły 159 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,55 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 12,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 66,66 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 67,92 proc.

W piątek Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,9 proc. do poziomu 55 144 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,16 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,22 proc. do poziomu 3 188 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Biomed-Lublin zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC – bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Wytwarza ponad 60 produktów w różnym asortymencie. Spółka obecnie wdraża program sanacyjny. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »