Reklama

Notowania akcji spółki Bioton z 21 stycznia 2022 roku

W piątek, 21 stycznia Bioton (BIO) rozpoczął notowania od poziomu 4,255 zł, czyli o 0,12 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 4,26 zł. O godzinie 9.56 kurs akcji wzrósł do poziomu 4,26 zł, a następnie, o 16.48, spadł do wartości 4,07 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 4,125 zł.

Liczba transakcji dla spółki Bioton wyniosła 45, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 60 971 sztuk. Obroty wyniosły 255 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 6,46 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 8,33 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,14 proc.

W piątek Bioton zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. do poziomu 69 265 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,17 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Bioton ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 4,89 proc. do poziomu 4 653 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Bioton zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów biotechnologicznych (rekombinowana insulina ludzka) oraz leków generycznych (głównie antybiotyki). Spółka zamierza umocnić swoją pozycję na globalnym rynku insuliny oraz aktywnie prowadzić badania, aby wprowadzać na rynek innowacyjne leki (w tym biotechnologiczne) oraz chce rozszerzać portfel leków odtwórczych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »