Reklama

Notowania akcji spółki Budimex z 26 stycznia 2022 roku

W środę, 26 stycznia Budimex (BDX) rozpoczął notowania od poziomu 237 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 244 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.37 by na zamknięciu spaść do poziomu 241 zł.

Liczba transakcji dla spółki Budimex wyniosła 87, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 12 749 sztuk. Obroty wyniosły 3,03 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,63 proc., w ciągu miesiąca spadła o 24,92 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 26,07 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,77 proc.

Reklama

W środę Budimex zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,47 proc. do poziomu 68 035 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,69 proc. Spółki budowlane do których należy także Budimex pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,31 proc. do poziomu 3 759 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Budimex to jedna z największych firm budowlanych na polskim rynku. Oferuje usługi (najczęściej w charakterze generalnego wykonawcy) w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Inwestorem strategicznym Budimeksu jest Ferrovial, jedna z czołowych firm budowlanych w Hiszpanii o zasięgu globalnym. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »