Reklama

Notowania akcji spółki Budimex z 27 stycznia 2022 roku

W czwartek, 27 stycznia Budimex (BDX) rozpoczął notowania od poziomu 243 zł, czyli o 0,83 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 241,0 zł. O godzinie 9.15 kurs akcji spadł do poziomu 240 zł, a następnie o 15.08 wzrósł do wartości 245 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 242 zł.

Liczba transakcji dla spółki Budimex wyniosła 45, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 658 sztuk. Obroty wyniosły 863 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,83 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 8,76 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 25,54 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,2 proc.

W czwartek Budimex zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 68 131 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,41 proc. Spółki budowlane do których należy także Budimex pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,40 proc. do poziomu 3 774 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Budimex to jedna z największych firm budowlanych na polskim rynku. Oferuje usługi (najczęściej w charakterze generalnego wykonawcy) w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Inwestorem strategicznym Budimeksu jest Ferrovial, jedna z czołowych firm budowlanych w Hiszpanii o zasięgu globalnym. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »