Reklama

Notowania akcji spółki CD Projekt z 13 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 13 sierpnia CD Projekt (CDR) rozpoczął notowania od poziomu 418 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 419,5 zł, a następnie, spadł do wartości 410,7 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki CD Projekt wyniosła 124, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 308 820 sztuk. Obroty wyniosły 111 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,63 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,08 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 86,68 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 46,94 proc.

Reklama

W czwartek CD Projekt zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,42 proc. do poziomu 52 706 punktów, a wartość spółki spadła o 1,75 proc. Spółki z makrosektora producentów gier do których należy także CD Projekt pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG.GAMES wzrosła o 0,03 proc. do poziomu 33 169 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z makrosektora producentów gier na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały makrosektor producentów gier zachowywał się dużo lepiej niż CD Projekt, gdyż wartość indeksu WIG.GAMES wzrosła o 0,03 proc., a wartość spółki spadła o 1,75 proc.

CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo. Opiera się na dwóch silnych fundamentach – produkcji gier w ramach studia deweloperskiego CD Project Red oraz globalnej cyfrowej dystrybucji realizowanej przez serwis GOG.com. Studio CD Project Red jest znane na świecie jako twórcy trylogii gier o Wiedźminie. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »