Reklama

Notowania akcji spółki CD Projekt z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego CD Projekt (CDR) rozpoczął notowania od poziomu 182 zł, czyli o 0,59 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 180,94 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 181,06 zł, a następnie o 14.04 wzrósł do wartości 186,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 185,84 zł.

Liczba transakcji dla spółki CD Projekt wyniosła 135, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 372 931 sztuk. Obroty wyniosły 56,9 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,40 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 36,14 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 39,11 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 36,14 proc.

W środę CD Projekt zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,71 proc. Spółki z makrosektora producentów gier do których należy także CD Projekt pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG.GAMES wzrosła o 1,97 proc. do poziomu 20 411 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z makrosektora producentów gier na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo. Opiera się na dwóch silnych fundamentach – produkcji gier w ramach studia deweloperskiego CD Project Red oraz globalnej cyfrowej dystrybucji realizowanej przez serwis GOG.com. Studio CD Project Red jest znane na świecie jako twórcy trylogii gier o Wiedźminie. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »