Reklama

Notowania akcji spółki Ciech z 16 lutego 2021 roku

We wtorek, 16 lutego Ciech (CIE) rozpoczął notowania od poziomu 35 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 12.24 kurs akcji spadł do poziomu 34,65 zł, a następnie o 16.40 wzrósł do wartości 35,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 35,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ciech wyniosła 100, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 124 124 sztuk. Obroty wyniosły 4,26 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była siódmą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 11,77 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 7,39 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 7,65 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,53 proc.

Reklama

We wtorek Ciech zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,7 proc. do poziomu 59 416 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,71 proc. Spółki z branży chemicznej do których należy także Ciech pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-CHEMIA wzrosła o 0,75 proc. do poziomu 8 612 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora chemicznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Działalność Grupy Ciech obejmuje produkcję, handel i dystrybucję chemikaliów, a także działalność usługową ukierunkowaną na kompleksową obsługę rynku krajowego i zagranicznego. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, oferując sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. Spółka posiada osiem zakładów produkcyjnych w trzech europejskich krajach – Polsce, Niemczech i Rumunii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »