Reklama

Notowania akcji spółki Ciech z 26 sierpnia 2020 roku

W środę, 26 sierpnia Ciech (CIE) rozpoczął notowania od poziomu 30,3 zł, czyli o 0,66 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 30,5 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 30,75 zł - spółka osiągnęła o godzinie 11.38 by na zamknięciu spaść do poziomu 30,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ciech wyniosła 45, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 70 428 sztuk. Obroty wyniosły 2,13 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 2,24 proc., w ciągu miesiąca spadła o 4,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 12,36 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 23,17 proc.

W środę Ciech zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,07 proc. do poziomu 52 518 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora chemicznego do których należy także Ciech pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-CHEMIA wzrosła o 0,21 proc. do poziomu 7 370 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży chemicznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor chemiczny zachowywał się lepiej niż Ciech, gdyż wartość indeksu WIG-CHEMIA wzrosła o 0,21 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Działalność Grupy Ciech obejmuje produkcję, handel i dystrybucję chemikaliów, a także działalność usługową ukierunkowaną na kompleksową obsługę rynku krajowego i zagranicznego. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, oferując sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. Spółka posiada osiem zakładów produkcyjnych w trzech europejskich krajach – Polsce, Niemczech i Rumunii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »