Reklama

Notowania akcji spółki Comp z 16 października 2020 roku

W piątek, 16 października Comp (CMP) rozpoczął notowania od poziomu 59 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.42 kurs akcji spadł do poziomu 58,6 zł, a następnie wzrósł do wartości 59,4 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Comp wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 586 sztuk. Obroty wyniosły 34,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,00 proc., w ciągu miesiąca spadła o 3,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 5,41 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10 proc.

W piątek Comp zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,53 proc. do poziomu 48 210 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,68 proc. Spółki IT do których należy także Comp pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 1,26 proc. do poziomu 3 801 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Comp to spółka technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, bezpieczeństwa sieciowego oraz rozwiązaniach dedykowanych dla rynku handlu i usług. Jest obecnie jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych na polskim rynku, z powodzeniem łącząc produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Grupa jest również liderem na polskim rynku urządzeń fiskalnych (marki Novitus i Elzab) oferując szeroki wachlarz kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i rozwiązań wspierających sektor detaliczny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »