Reklama

Notowania akcji spółki Comp z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia Comp (CMP) rozpoczął notowania od poziomu 54,8 zł, czyli o 0,36 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 55,0 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 56 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.51 by na zamknięciu spaść do poziomu 55,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Comp wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 625 sztuk. Obroty wyniosły 89,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,35 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 7,75 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 4,79 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15,76 proc.

W czwartek Comp zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,09 proc. Spółki z branży IT do których należy także Comp ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-INFO spadła o 0,27 proc. do poziomu 3 761 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża IT zachowywała się dużo gorzej niż Comp, gdyż wartość indeksu WIG-INFO spadła o 0,27 proc., a wartość spółki wzrosła o 1,09 proc.

Comp to spółka technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, bezpieczeństwa sieciowego oraz rozwiązaniach dedykowanych dla rynku handlu i usług. Jest obecnie jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych na polskim rynku, z powodzeniem łącząc produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Grupa jest również liderem na polskim rynku urządzeń fiskalnych (marki Novitus i Elzab) oferując szeroki wachlarz kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i rozwiązań wspierających sektor detaliczny. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »