Reklama

Notowania akcji spółki Comp z 19 stycznia 2022 roku

W środę, 19 stycznia Comp (CMP) rozpoczął notowania od poziomu 51,2 zł, czyli o 1,16 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 51,8 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 50,4 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Comp wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 062 sztuk. Obroty wyniosły 256 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,92 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 12,07 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,92 proc.

W środę Comp zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,25 proc. do poziomu 70 733 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,54 proc. Spółki IT do których należy także Comp pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 1,30 proc. do poziomu 4 664 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży IT na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor IT zachowywał się dużo lepiej niż Comp, gdyż wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 1,30 proc., a wartość spółki spadła o 1,54 proc.

Comp to spółka technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, bezpieczeństwa sieciowego oraz rozwiązaniach dedykowanych dla rynku handlu i usług. Jest obecnie jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych na polskim rynku, z powodzeniem łącząc produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Grupa jest również liderem na polskim rynku urządzeń fiskalnych (marki Novitus i Elzab) oferując szeroki wachlarz kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i rozwiązań wspierających sektor detaliczny. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »