Reklama

Notowania akcji spółki Comp z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego Comp (CMP) rozpoczął notowania od poziomu 48 zł, czyli o 0,83 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 48,4 zł. O godzinie 9.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 48,4 zł, a następnie, o 10.12, spadł do wartości 47,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 48,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Comp wyniosła 32, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 150 sztuk. Obroty wyniosły 174 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,03 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 18,14 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 16,72 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 18,14 proc.

W środę Comp zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki spadła o 0,21 proc. Spółki z sektora IT do których należy także Comp pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 0,74 proc. do poziomu 4 440 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor IT zachowywał się lepiej niż Comp, gdyż wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 0,74 proc., a wartość spółki spadła o 0,21 proc.

Comp to spółka technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, bezpieczeństwa sieciowego oraz rozwiązaniach dedykowanych dla rynku handlu i usług. Jest obecnie jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych na polskim rynku, z powodzeniem łącząc produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Grupa jest również liderem na polskim rynku urządzeń fiskalnych (marki Novitus i Elzab) oferując szeroki wachlarz kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i rozwiązań wspierających sektor detaliczny. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »