Reklama

Notowania akcji spółki DataWalk S.A. z 25 stycznia 2022 roku

We wtorek, 25 stycznia DataWalk S.A. (DAT) rozpoczął notowania od poziomu 188 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 12.19 kurs akcji wzrósł do poziomu 192,8 zł, a następnie, o 17.00, spadł do wartości 180 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki DataWalk S.A. wyniosła 67, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 677 sztuk. Obroty wyniosły 674 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była piątą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 12,83 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 5,96 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 4,00 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15,49 proc.

Reklama

We wtorek DataWalk S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,25 proc. do poziomu 67 047 punktów, a wartość spółki spadła o 4,26 proc. Spółki z sektora IT do których należy także DataWalk S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 1,75 proc. do poziomu 4 439 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor IT zachowywał się dużo lepiej niż DataWalk S.A., gdyż wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 1,75 proc., a wartość spółki spadła o 4,26 proc.

Spółka zajmuje się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami do analizy danych poprzez własną opatentowaną platformę analityczną. Znajduje ona zastosowanie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »