Notowania akcji spółki Dębica z 12 lipca 2021 roku

W poniedziałek, 12 lipca Dębica (DBC) rozpoczęła notowania od poziomu 82 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.46 kurs akcji spadł do poziomu 81,6 zł, a następnie o 14.08 wzrósł do wartości 82,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 82 zł.

Liczba transakcji dla spółki Dębica wyniosła 10, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 680 sztuk. Obroty wyniosły 55,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,99 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,44 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 11,11 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 10,81 proc.

Reklama

W poniedziałek Dębica zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,05 proc. do poziomu 67 162 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki motoryzacyjne do których należy także Dębica pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 2,24 proc. do poziomu 6 404 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora motoryzacyjnego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża motoryzacyjna zachowywała się dużo lepiej niż Dębica, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 2,24 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Dębica to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych z grupy Goodyear (największy w Europie zakład koncernu). Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »