Reklama

DEVELIA (DVL): Notowania akcji spółki Develia z 24 lutego 2021 roku

W środę, 24 lutego Develia (DVL) rozpoczęła notowania od poziomu 2,62 zł, czyli o 6,5 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 2,46 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 2,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Develia wyniosła 25, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 115 187 sztuk. Obroty wyniosły 296 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,87 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 11,06 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 9,22 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,18 proc.

W środę Develia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,99 proc. do poziomu 57 596 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,03 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Develia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,97 proc. do poziomu 2 593 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Develia jest spółką holdingową kontrolującą grupę firm, działających w sektorze nieruchomości mieszkaniowych (głównie o podwyższonym standardzie) oraz komercyjnych (biurowych, handlowych i usługowych). Realizuje projekty w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie. Katowicach, Gdańsku i Łodzi. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »