Reklama

Notowania akcji spółki Develia z 31 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 31 stycznia Develia (DVL) rozpoczęła notowania od poziomu 3,365 zł, czyli o 0,45 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,35 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 3,48 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.16 by na zamknięciu spaść do poziomu 3,375 zł.

Liczba transakcji dla spółki Develia wyniosła 43, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 195 797 sztuk. Wzrost był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 427 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 1,62 mln zł.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,89 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 14,41 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 50,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 14,41 proc.

W poniedziałek Develia zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,79 proc. do poziomu 67 418 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,75 proc. Spółki z branży nieruchomości do których należy także Develia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,31 proc. do poziomu 2 882 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Develia jest spółką holdingową kontrolującą grupę firm, działających w sektorze nieruchomości mieszkaniowych (głównie o podwyższonym standardzie) oraz komercyjnych (biurowych, handlowych i usługowych). Realizuje projekty w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie. Katowicach, Gdańsku i Łodzi. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »