Reklama

Notowania akcji spółki Develia z 9 grudnia 2021 roku

W czwartek, 9 grudnia Develia (DVL) rozpoczęła notowania od poziomu 2,785 zł, czyli o 0,18 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 2,79 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 2,75 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Develia wyniosła 22, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 77 247 sztuk. Obroty wyniosły 212 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,72 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 14,62 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 48,40 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 42,89 proc.

Reklama

W czwartek Develia zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 68 327 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,54 proc. Spółki z branży nieruchomości do których należy także Develia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-NRCHOM spadła o 0,43 proc. do poziomu 2 811 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Develia jest spółką holdingową kontrolującą grupę firm, działających w sektorze nieruchomości mieszkaniowych (głównie o podwyższonym standardzie) oraz komercyjnych (biurowych, handlowych i usługowych). Realizuje projekty w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie. Katowicach, Gdańsku i Łodzi. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »