Reklama

Notowania akcji spółki Dino z 10 września 2020 roku

W czwartek, 10 września Dino (DNP) rozpoczęła notowania od poziomu 221,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 224 zł, a następnie, o 10.56, spadł do wartości 219 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 221 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Dino wyniosła 123, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 134 916 sztuk. Obroty wyniosły 27 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,38 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,81 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 49,93 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 53,47 proc.

W czwartek Dino zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,39 proc. do poziomu 50 561 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,36 proc.

Dino to sieć ponad 600 supermarketów proximity (sklepów w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy zaspokajających kompleksowo potrzeby klientów) zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Spółka jest właścicielem większości nieruchomości i gruntów, na których zlokalizowane są sklepy. Supermarkety zaopatrywane są przez trzy centra dystrybucyjne: w Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim i Jastrowiu. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »