Reklama

Notowania akcji spółki Dino z 20 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 20 sierpnia Dino (DNP) rozpoczęła notowania od poziomu 238,2 zł, czyli o 0,08 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 238,0 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 239 zł, a następnie, o 13.08, spadł do wartości 235 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 235,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Dino wyniosła 115, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 213 430 sztuk. Obroty wyniosły 50,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 5 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 7,67 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 16,73 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 75,19 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 63,75 proc.

W czwartek Dino zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,8 proc. do poziomu 51 843 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,92 proc.

Dino to sieć ponad 600 supermarketów proximity (sklepów w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy zaspokajających kompleksowo potrzeby klientów) zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Spółka jest właścicielem większości nieruchomości i gruntów, na których zlokalizowane są sklepy. Supermarkety zaopatrywane są przez trzy centra dystrybucyjne: w Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim i Jastrowiu. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »