Reklama

Notowania akcji spółki Dom Development z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego Dom Development (DOM) rozpoczął notowania od poziomu 113,8 zł, czyli o 0,35 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 113,4 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 114,8 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.44, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Dom Development wyniosła 36, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 973 sztuk. Obroty wyniosły 224 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,42 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 0,17 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,03 proc.

W środę Dom Development zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,23 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Dom Development pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,74 proc. do poziomu 2 903 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Dom Development jest głównym podmiotem działającym na warszawskim rynku mieszkaniowym i jednym z największych i najdłużej działających deweloperów na polskim rynku. W ciągu blisko 20 lat swojej działalności przekazała do użytku ponad 23,5 tys. mieszkań, w których mieszka ponad 70 000 osób. Oferta produktowa Dom Development skierowana jest do klientów indywidualnych. Obejmuje ona budynki wielorodzinne (mieszkania popularne, apartamenty o podwyższonym standardzie, apartamenty luksusowe), przy czym podstawę oferty Dom Development stanowią mieszkania popularne. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »