Reklama

Notowania akcji spółki Echo Investment z 17 sierpnia 2022 roku

W środę, 17 sierpnia Echo Investment (ECH) rozpoczęło notowania od poziomu 3,14 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 3,125 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Echo Investment wyniosła 6, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 394 sztuk. Obroty wyniosły 16,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na zamknięciu.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,79 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 7,17 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 29,75 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 28,8 proc.

Reklama

W środę Echo Investment zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,4 proc. do poziomu 54 868 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Echo Investment pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,64 proc. do poziomu 2 665 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży nieruchomości na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor nieruchomości zachowywał się lepiej niż Echo Investment, gdyż wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,64 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w trzech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym, skupiając się na największych miastach w Polsce. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »