Reklama

Notowania akcji spółki Echo Investment z 26 sierpnia 2020 roku

W środę, 26 sierpnia Echo Investment (ECH) rozpoczęło notowania od poziomu 4,07 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.54 kurs akcji spadł do poziomu 4 zł, a następnie o 14.57 wzrósł do wartości 4,1 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Echo Investment wyniosła 19, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 34 651 sztuk. Obroty wyniosły 137 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była szóstą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,77 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,33 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 7,87 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 12,21 proc.

Reklama

W środę Echo Investment zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,07 proc. do poziomu 52 518 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,74 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Echo Investment pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,34 proc. do poziomu 2 215 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w trzech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym, skupiając się na największych miastach w Polsce. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »