Reklama

Notowania akcji spółki Echo Investment z 5 maja 2021 roku

W środę, 5 maja Echo Investment (ECH) rozpoczęło notowania od poziomu 4,25 zł, czyli o 0,93 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 4,29 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 4,32 zł - spółka osiągnęła o godzinie 11.51 by na zamknięciu spaść do poziomu 4,27 zł.

Liczba transakcji dla spółki Echo Investment wyniosła 30, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 22 991 sztuk. Obroty wyniosły 98,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,35 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,15 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 3,14 proc., a od początku roku nie zmieniła się.

W środę Echo Investment zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 60 937 punktów, a wartość spółki spadła o 0,47 proc. Spółki z branży nieruchomości do których należy także Echo Investment pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,16 proc. do poziomu 2 833 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża nieruchomości zachowywała się lepiej niż Echo Investment, gdyż wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,16 proc., a wartość spółki spadła o 0,47 proc.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w trzech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym, skupiając się na największych miastach w Polsce. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »