Reklama

Notowania akcji spółki Echo Investments z 9 listopada 2020 roku

W poniedziałek, 9 listopada Echo Investments (ECH) rozpoczęło notowania od poziomu 3,82 zł, czyli o 0,78 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,85 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 3,9 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.25 by na zamknięciu spaść do poziomu 3,89 zł.

Liczba transakcji dla spółki Echo Investments wyniosła 47, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 45 246 sztuk. Obroty wyniosły 175 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,73 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5,58 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 9,74 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 16,7 proc.

W poniedziałek Echo Investments zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,81 proc. do poziomu 50 827 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,04 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Echo Investments pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 1,16 proc. do poziomu 2 100 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w trzech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym, skupiając się na największych miastach w Polsce. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »