Reklama

Notowania akcji spółki Eko Export z 15 lutego 2021 roku

W poniedziałek, 15 lutego Eko Export (EEX) rozpoczęło notowania od poziomu 3,49 zł, czyli o 0,58 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,47 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 3,59 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.23 by na zamknięciu spaść do poziomu 3,58 zł.

Liczba transakcji dla spółki Eko Export wyniosła 29, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 17 550 sztuk. Obroty wyniosły 62,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 7,19 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 7,67 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 40,33 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 49,15 proc.

W poniedziałek Eko Export zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,73 proc. do poziomu 58 423 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,17 proc.

Eko Export specjalizuje się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery (ziarna szlaki powstające w czasie spalania pyłu węglowego w dużych paleniskach, najczęściej w elektrowniach). Importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Ukrainy i po przetworzeniu w zakładzie produkcyjnym w Bielsku Białej kieruje blisko 100% produkcji do odbiorców w Europie zachodniej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »