Reklama

Notowania akcji spółki Enea z 29 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 29 listopada Enea (ENA) rozpoczęła notowania od poziomu 8,91 zł, czyli o 0,06 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 8,915 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 8,93 zł, a następnie, o 9.44, spadł do wartości 8,52 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 8,72 zł.

Liczba transakcji dla spółki Enea wyniosła 102, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 721 924 sztuk. Obroty wyniosły 6,25 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 9,54 proc., w ciągu miesiąca spadła o 12,80 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 53,25 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 62,69 proc.

W poniedziałek Enea zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 66 649 punktów, a wartość spółki spadła o 2,19 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Enea pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,15 proc. do poziomu 2 431 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo lepiej niż Enea, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,15 proc., a wartość spółki spadła o 2,19 proc.

Enea to pionowo zintegrowana struktura obejmująca swoją działalnością pięć podstawowych obszarów na rynku energetycznym: produkcję energii elektrycznej i cieplnej (m.in. Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec), obrót energią elektryczną, dystrybucję energii elektrycznej, dystrybucję ciepła oraz górnictwo i wzbogacanie węgla kamiennego (Lubelski Węgiel Bogdanka). Grupa dostarcza energię do 2,5 mln klientów, a sieć dystrybucyjna obejmuje 1/5 powierzchni kraju. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »