Reklama

Notowania akcji spółki Erbud S.A. z 1 lutego 2022 roku

We wtorek, 1 lutego Erbud S.A. (ERB) rozpoczął notowania od poziomu 50 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 12.53 kurs akcji wzrósł do poziomu 50,4 zł, a następnie, o 13.44, spadł do wartości 49,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 50 zł.

Liczba transakcji dla spółki Erbud S.A. wyniosła 8, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 856 sztuk. Sesja była przy małym obrocie, który wyniósł 43 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 215 tys. zł.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,94 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 7,41 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 47,06 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,41 proc.

Reklama

We wtorek Erbud S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,82 proc. do poziomu 67 972 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży budowlanej do których należy także Erbud S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,60 proc. do poziomu 3 722 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się lepiej niż Erbud S.A., gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,60 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa jest jedną z pięciu czołowych polskich grup budowanych. Działalność grupy jest realizowana w generalnym wykonawstwie w segmentach: budownictwo kubaturowe, budownictwo inżynieryjno - drogowe, budownictwo przemysłowe oraz inżynieria i serwis dla energetyki, a także w segmencie deweloperskim. Grupa działa na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów Unii Europejskiej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »