Reklama

Notowania akcji spółki Erbud S.A. z 1 września 2021 roku

W środę, 1 września Erbud S.A. (ERB) rozpoczął notowania od poziomu 81 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.12 kurs akcji spadł do poziomu 77 zł, a następnie o 12.41 wzrósł do wartości 82,2 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 81 zł.

Liczba transakcji dla spółki Erbud S.A. wyniosła 45, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 291 sztuk. Obroty wyniosły 727 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 10,60 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 6,90 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 315,38 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 285,71 proc.

Reklama

W środę Erbud S.A. zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,09 proc. do poziomu 70 996 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Erbud S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,91 proc. do poziomu 4 441 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się lepiej niż Erbud S.A., gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,91 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa jest jedną z pięciu czołowych polskich grup budowanych. Działalność grupy jest realizowana w generalnym wykonawstwie w segmentach: budownictwo kubaturowe, budownictwo inżynieryjno - drogowe, budownictwo przemysłowe oraz inżynieria i serwis dla energetyki, a także w segmencie deweloperskim. Grupa działa na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów Unii Europejskiej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »