Reklama

Notowania akcji spółki Erbud S.A. z 26 stycznia 2022 roku

W środę, 26 stycznia Erbud S.A. (ERB) rozpoczął notowania od poziomu 49 zł, czyli o 2,08 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 48,0 zł. O godzinie 9.28 kurs akcji wzrósł do poziomu 49,1 zł, a następnie, o 11.30, spadł do wartości 47,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 48,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Erbud S.A. wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 932 sztuk. Obroty wyniosły 331 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 9,70 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 42,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 42,35 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10,37 proc.

W środę Erbud S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,47 proc. do poziomu 68 035 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,83 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Erbud S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,31 proc. do poziomu 3 759 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa jest jedną z pięciu czołowych polskich grup budowanych. Działalność grupy jest realizowana w generalnym wykonawstwie w segmentach: budownictwo kubaturowe, budownictwo inżynieryjno - drogowe, budownictwo przemysłowe oraz inżynieria i serwis dla energetyki, a także w segmencie deweloperskim. Grupa działa na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów Unii Europejskiej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »