Reklama

Notowania akcji spółki Erbud S.A. z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Erbud S.A. (ERB) rozpoczął notowania od poziomu 49 zł, czyli o 3,16 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 50,6 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 50,2 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.32 by na zamknięciu spaść do poziomu 50 zł.

Liczba transakcji dla spółki Erbud S.A. wyniosła 17, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 194 sztuk. Obroty wyniosły 158 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 5,66 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 10,71 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 50,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,41 proc.

W piątek Erbud S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,19 proc. Spółki budowlane do których należy także Erbud S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,42 proc. do poziomu 3 720 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa jest jedną z pięciu czołowych polskich grup budowanych. Działalność grupy jest realizowana w generalnym wykonawstwie w segmentach: budownictwo kubaturowe, budownictwo inżynieryjno - drogowe, budownictwo przemysłowe oraz inżynieria i serwis dla energetyki, a także w segmencie deweloperskim. Grupa działa na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów Unii Europejskiej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »