Reklama

Notowania akcji spółki Ferro z 18 listopada 2020 roku

W środę, 18 listopada Ferro (FRO) rozpoczęło notowania od poziomu 18,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.44 kurs akcji wzrósł do poziomu 18,35 zł, a następnie, o 14.57, spadł do wartości 17,95 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 18 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ferro wyniosła 26, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 437 sztuk. Obroty wyniosły 114 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 0,83 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,05 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 38,46 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 19,21 proc.

W środę Ferro zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,87 proc. do poziomu 52 232 punktów, a wartość spółki spadła o 1,64 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Ferro pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,22 proc. do poziomu 3 071 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo lepiej niż Ferro, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,22 proc., a wartość spółki spadła o 1,64 proc.

Ferro jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Zajmuje czołową pozycję w Polce na rynku sprzedaży zaworów i drugie w sprzedaży baterii. Produkcja Grupy realizowana jest w dwóch zakładach: w Czechach i w Chinach. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »