Reklama

Notowania akcji spółki Ferro z 3 października 2022 roku

W poniedziałek, 3 października Ferro (FRO) rozpoczęło notowania od poziomu 23 zł, czyli o 2,13 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 23,5 zł. O godzinie 10.38 kurs akcji spadł do poziomu 22,5 zł, a następnie wzrósł do wartości 23,5 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ferro wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 127 sztuk. Obroty wyniosły 92,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,08 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 7,48 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 33,99 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 39,59 proc.

W poniedziałek Ferro zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,74 proc. do poziomu 46 312 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Ferro pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,62 proc. do poziomu 3 507 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się lepiej niż Ferro, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,62 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ferro jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej. Zajmuje czołową pozycję w Polce na rynku sprzedaży zaworów i drugie w sprzedaży baterii. Produkcja Grupy realizowana jest w dwóch zakładach: w Czechach i w Chinach. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »