Reklama

Notowania akcji spółki Getin Holding z 21 stycznia 2022 roku

W piątek, 21 stycznia Getin Holding (GTN) rozpoczął notowania od poziomu 1,24 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.07 kurs akcji wzrósł do poziomu 1,242 zł, a następnie, o 10.47, spadł do wartości 1,22 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 1,236 zł.

Liczba transakcji dla spółki Getin Holding wyniosła 39, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 353 360 sztuk. Obroty wyniosły 435 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,68 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,22 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 61,57 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 3,74 proc.

Reklama

W piątek Getin Holding zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. do poziomu 69 265 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,32 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Getin Holding ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 1,15 proc. do poziomu 9 068 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na wyszukiwaniu i realizacji projektów w Polsce i poza jej granicami. Funkcjonuje na szeroko pojętym rynku finansowym – w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach i leasingu. aktywnie działa na rynkach Europy Wschodniej i Południowej, gdzie posiada cztery banki oraz trzy firmy leasingowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »