Reklama

Notowania akcji spółki Getin Holding z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia Getin Holding (GTN) rozpoczął notowania od poziomu 1,234 zł, czyli o 0,16 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,236 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 1,182 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Getin Holding wyniosła 51, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 580 321 sztuk. Obroty wyniosły 701 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 5,38 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 8,70 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 61,62 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 6,85 proc.

W poniedziałek Getin Holding zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 3,24 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Getin Holding ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 4,11 proc. do poziomu 8 695 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na wyszukiwaniu i realizacji projektów w Polsce i poza jej granicami. Funkcjonuje na szeroko pojętym rynku finansowym – w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach i leasingu. aktywnie działa na rynkach Europy Wschodniej i Południowej, gdzie posiada cztery banki oraz trzy firmy leasingowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »