Reklama

Notowania akcji spółki Getin Holding z 31 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 31 stycznia Getin Holding (GTN) rozpoczął notowania od poziomu 1,224 zł, czyli o 0,33 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,22 zł. O godzinie 16.24 kurs akcji spadł do poziomu 1,212 zł, a następnie wzrósł do wartości 1,226 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Getin Holding wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 283 776 sztuk. Obroty wyniosły 346 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,13 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 4,52 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 70,28 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 4,52 proc.

Reklama

W poniedziałek Getin Holding zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,79 proc. do poziomu 67 418 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,49 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Getin Holding pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,79 proc. do poziomu 9 102 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na wyszukiwaniu i realizacji projektów w Polsce i poza jej granicami. Funkcjonuje na szeroko pojętym rynku finansowym – w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach i leasingu. aktywnie działa na rynkach Europy Wschodniej i Południowej, gdzie posiada cztery banki oraz trzy firmy leasingowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »