Reklama

Notowania akcji spółki Grupa Azoty z 19 stycznia 2022 roku

W środę, 19 stycznia Grupa Azoty (ATT) rozpoczęła notowania od poziomu 34,4 zł, czyli o 1,15 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 34,8 zł. O godzinie 9.21 kurs akcji spadł do poziomu 33,86 zł, a następnie o 16.25 wzrósł do wartości 35,04 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 34,78 zł.

Liczba transakcji dla spółki Grupa Azoty wyniosła 84, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 85 617 sztuk. Obroty wyniosły 2,91 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,60 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,36 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 21,61 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,13 proc.

W środę Grupa Azoty zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,25 proc. do poziomu 70 733 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,06 proc. Spółki z branży chemicznej do których należy także Grupa Azoty ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-CHEMIA spadła o 0,46 proc. do poziomu 10 088 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora chemicznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Azoty to jeden z kluczowych koncernów branży nawozowo-chemicznej w Europie. W jej skład wchodzą m.in.: zakłady z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna Kożle. Obecnie Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »