Reklama

HARPER (HRP): Notowania akcji spółki Harper Hygienics S.A. z 19 kwietnia 2021 roku

Reklama

W poniedziałek, 19 kwietnia Harper Hygienics S.A. (HRP) rozpoczął notowania od poziomu 12,16 zł, czyli o 1,16 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 12,02 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 11,86 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Harper Hygienics S.A. wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 10 222 sztuk. Obroty wyniosły 123 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,44 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,83 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 330,11 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 224,32 proc.

W poniedziałek Harper Hygienics S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,62 proc. do poziomu 59 785 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,17 proc. Spółki z branży odzieżowej do których należy także Harper Hygienics S.A. ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ODZIEZ spadła o 0,74 proc. do poziomu 5 549 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek odzieżowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Harper Hygienics to wywtórca produktów kosmetyczno-higienicznych do oczyszczania skóry. Główna marka spółki to Cleanic, pod którą oferowanych jest kilkadziesiąt produktów. Firma zajmuje się także produkcją marek własnych dla sieci handlowych. Duża część produkcji trafia na eksport. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »