Reklama

Notowania akcji spółki Harper Hygienics S.A. z 25 września 2020 roku

W piątek, 25 września Harper Hygienics S.A. (HRP) rozpoczął notowania od poziomu 23 zł, czyli o 3,6 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,2 zł. O godzinie 10.17 kurs akcji spadł do poziomu 21,8 zł, a następnie o 12.12 wzrósł do wartości 23,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 22,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Harper Hygienics S.A. wyniosła 89, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 53 996 sztuk. Obroty wyniosły 1,21 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 32,94 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 12,56 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 21233,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 27 970,18 proc.

W piątek Harper Hygienics S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,59 proc. do poziomu 48 295 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,9 proc. Spółki z branży odzieżowej do których należy także Harper Hygienics S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ODZIEZ wzrosła o 0,18 proc. do poziomu 3 856 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek odzieżowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Harper Hygienics to wywtórca produktów kosmetyczno-higienicznych do oczyszczania skóry. Główna marka spółki to Cleanic, pod którą oferowanych jest kilkadziesiąt produktów. Firma zajmuje się także produkcją marek własnych dla sieci handlowych. Duża część produkcji trafia na eksport. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »