Reklama

Notowania akcji spółki Harper Hygienics S.A. z 5 maja 2021 roku

W środę, 5 maja Harper Hygienics S.A. (HRP) rozpoczął notowania od poziomu 10,44 zł, czyli o 4,4 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 10,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 9,71 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Harper Hygienics S.A. wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 729 sztuk. Obroty wyniosły 79 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 8,78 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 28,20 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 124,77 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 102,43 proc.

W środę Harper Hygienics S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 60 937 punktów, a wartość spółki spadła o 0,2 proc. Spółki odzieżowe do których należy także Harper Hygienics S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ODZIEZ wzrosła o 10,71 proc. do poziomu 6 559 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora odzieżowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża odzieżowa zachowywała się dużo lepiej niż Harper Hygienics S.A., gdyż wartość indeksu WIG-ODZIEZ wzrosła o 10,71 proc., a wartość spółki spadła o 0,20 proc.

Harper Hygienics to wywtórca produktów kosmetyczno-higienicznych do oczyszczania skóry. Główna marka spółki to Cleanic, pod którą oferowanych jest kilkadziesiąt produktów. Firma zajmuje się także produkcją marek własnych dla sieci handlowych. Duża część produkcji trafia na eksport. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »