Reklama

Notowania akcji spółki Idea Bank z 1 października 2020 roku

W czwartek, 1 października Idea Bank (IDA) rozpoczęła notowania od poziomu 1,476 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 14.56 kurs akcji wzrósł do poziomu 1,488 zł, a następnie, o 16.48, spadł do wartości 1,456 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 1,462 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Idea Bank wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 37 339 sztuk. Obroty wyniosły 54,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 0,14 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 20,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 33,85 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 39,08 proc.

W czwartek Idea Bank zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,76 proc. do poziomu 49 035 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,95 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Idea Bank ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,19 proc. do poziomu 3 692 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Oferta Idea Banku skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, zwłaszcza z segmentów mikro-, małych i średnich firm. Bank stawia na szerokie doradztwo klientowi – nie tylko finansowe, ale również z zakresu prowadzenia firmy, księgowości i podatków - oraz innowacyjne produkty powiązane z rachunkiem (m.in.: wirtualny sejf, mobilny wpłatomat, Idea Cloud). (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »