Reklama

Notowania akcji spółki Idea Bank z 20 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 20 sierpnia Idea Bank (IDA) rozpoczęła notowania od poziomu 2,025 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 2,03 zł, a następnie, o 11.59, spadł do wartości 1,982 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 2,015 zł.

Liczba transakcji dla spółki Idea Bank wyniosła 27, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 61 538 sztuk. Obroty wyniosły 123 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była piątą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 9,03 proc., w ciągu miesiąca spadła o 14,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 2,81 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 16,04 proc.

Reklama

W czwartek Idea Bank zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,8 proc. do poziomu 51 843 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,49 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Idea Bank ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 1,53 proc. do poziomu 3 932 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Oferta Idea Banku skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, zwłaszcza z segmentów mikro-, małych i średnich firm. Bank stawia na szerokie doradztwo klientowi – nie tylko finansowe, ale również z zakresu prowadzenia firmy, księgowości i podatków - oraz innowacyjne produkty powiązane z rachunkiem (m.in.: wirtualny sejf, mobilny wpłatomat, Idea Cloud). (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »