Reklama

Notowania akcji spółki Idea Bank z 9 listopada 2020 roku

W poniedziałek, 9 listopada Idea Bank (IDA) rozpoczęła notowania od poziomu 1,42 zł, czyli o 1,25 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,438 zł. O godzinie 9.07 kurs akcji spadł do poziomu 1,388 zł, a następnie o 15.01 wzrósł do wartości 1,5 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 1,49 zł.

Liczba transakcji dla spółki Idea Bank wyniosła 39, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 78 456 sztuk. Obroty wyniosły 114 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 8,92 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,68 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 47,35 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 37,92 proc.

W poniedziałek Idea Bank zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,81 proc. do poziomu 50 827 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 3,62 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Idea Bank pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 9,72 proc. do poziomu 3 868 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Oferta Idea Banku skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, zwłaszcza z segmentów mikro-, małych i średnich firm. Bank stawia na szerokie doradztwo klientowi – nie tylko finansowe, ale również z zakresu prowadzenia firmy, księgowości i podatków - oraz innowacyjne produkty powiązane z rachunkiem (m.in.: wirtualny sejf, mobilny wpłatomat, Idea Cloud). (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »