Reklama

Notowania akcji spółki InterCars z 15 października 2020 roku

W czwartek, 15 października InterCars (CAR) rozpoczął notowania od poziomu 230 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.36 kurs akcji wzrósł do poziomu 234 zł, a następnie, o 16.33, spadł do wartości 229 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 230 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki InterCars wyniosła 28, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 941 sztuk. Obroty wyniosły 217 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 3,77 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 11,54 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 18,25 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 12,2 proc.

W czwartek InterCars zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,29 proc. do poziomu 47 482 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki motoryzacyjne do których należy także InterCars ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-MOTO spadła o 0,81 proc. do poziomu 3 674 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży motoryzacyjnej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor motoryzacyjny zachowywał się gorzej niż InterCars, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO spadła o 0,81 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

InterCars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo–Wschodniej. Oferta obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars także prowadzi sprzedaż motocykli Ducati, zajmuje się regeneracją części samochodowych oraz produkcją przyczep i naczep. Jest również właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »