Reklama

Notowania akcji spółki InterCars z 19 kwietnia 2021 roku

W poniedziałek, 19 kwietnia InterCars (CAR) rozpoczął notowania od poziomu 312 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.06 kurs akcji wzrósł do poziomu 314 zł, a następnie, o 15.52, spadł do wartości 307 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 310 zł.

Liczba transakcji dla spółki InterCars wyniosła 56, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 12 164 sztuk. Obroty wyniosły 3,77 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,06 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 8,55 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 64,89 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 58,97 proc.

Reklama

W poniedziałek InterCars zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,62 proc. do poziomu 59 785 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,64 proc. Spółki z branży motoryzacyjnej do których należy także InterCars ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-MOTO spadła o 0,47 proc. do poziomu 5 009 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora motoryzacyjnego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

InterCars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo–Wschodniej. Oferta obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars także prowadzi sprzedaż motocykli Ducati, zajmuje się regeneracją części samochodowych oraz produkcją przyczep i naczep. Jest również właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »