Reklama

INTERCARS (CAR): Notowania akcji spółki InterCars z 30 września 2020 roku

W środę, 30 września InterCars (CAR) rozpoczął notowania od poziomu 240 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 230 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki InterCars wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 844 sztuk. Obroty wyniosły 193 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 3,35 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 9,48 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 12,68 proc.

W środę InterCars zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,18 proc. do poziomu 49 412 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,75 proc. Spółki z sektora motoryzacyjnego do których należy także InterCars ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-MOTO spadła o 2,28 proc. do poziomu 3 765 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek motoryzacyjnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

InterCars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo–Wschodniej. Oferta obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars także prowadzi sprzedaż motocykli Ducati, zajmuje się regeneracją części samochodowych oraz produkcją przyczep i naczep. Jest również właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »