Reklama

Notowania akcji spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z 22 czerwca 2021 roku

We wtorek, 22 czerwca Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW) rozpoczęła notowania od poziomu 33,9 zł, czyli o 1,89 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 33,27 zł. O godzinie 9.44 kurs akcji wzrósł do poziomu 33,99 zł, a następnie, o 15.40, spadł do wartości 33,16 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 33,49 zł.

Liczba transakcji dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. wyniosła 118, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 585 889 sztuk. Obroty wyniosły 19,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 5,72 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 7,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 79,09 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 74,56 proc.

We wtorek Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 66 200 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,66 proc. Spółki górnicze do których należy także Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 0,84 proc. do poziomu 5 837 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora górniczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »