Reklama

Notowania akcji spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z 26 stycznia 2021 roku

We wtorek, 26 stycznia Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW) rozpoczęła notowania od poziomu 31,4 zł, czyli o 0,6 proc. mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 31,59 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 31,34 zł, a następnie o 13.44 wzrósł do wartości 33,86 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 33,26 zł.

Liczba transakcji dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. wyniosła 128, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 451 978 sztuk. Obroty wyniosły 47,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni piątek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 17,53 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 72,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 61,77 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 27,48 proc.

We wtorek Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,38 proc. do poziomu 57 785 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 5,29 proc. Spółki górnicze do których należy także Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 1,49 proc. do poziomu 5 986 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek górniczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »